pinbet

I Killed My Mother Full HD kalitede, tafdi farkıyla türkçe altyazılı olarak hemen izle. 2009 yapımı Dram türünde olan ve 7.4 IMDB puanına sahip filmin yönetmen koltuğunda Xavier Dolan oturuyor.

10 1 7.4 29625
Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 7.4
IMDB Oy Sayısı 29.625
Süre
Yapım Yılı 2009
Tür Dram Romantik
Yönetmen Xavier Dolan
Senaryo Xavier Dolan
Oyuncular Anne Dorval Xavier Dolan François Arnaud Suzanne Clément

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • byebyeblackbird

  byebyeblackbird

  3 yıl önce
  0
  cevapla

  en sevdiğim filmlerden..

  • Ziyaretçi

   zule!

   1 yıl önce
   0
   cevapla

   Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayabilirsiniz.

   açıkçası filme bayıldığımı söyleyemem ama fena değildi. hoştu. hubert'in uyuşturucu alıp annesinin yanına gittiği ve ona çok mutlu olduğunu söyleyip içindekileri döktüğü sahne beni bitirdi. o kadar dokundu ki. neydi bilmiyorum bu kadar içime işleyen, sadece bir şeyler hissettim. izlerken kendi hayatımla kıyaslamadan edemedim. genel olarak hubert'i ve annesini yargıladım, sonra yargıları bir kenara bırakıp duygularını hissettim ve annemle aramdaki ilişkiyi gözümün önüne getirdim. hubert'in sevgisini/nefretini anneme karşı hissetmiyorum, aslında ne hissettiğimi bilmiyorum. annemi seviyorum ama bambaşka dünyaların insanlarıyız, sanki o beni doğurmamış gibi. nefret ediyorum bu durumdan ve bir gün çocuk sahibi olduğumda evladıma asla böyle hissettirmeyeceğimi söylüyorum kendime. tam da ailemle aramın felaket hassas olduğu rahatsız edici bir dönemde bu filmi izlemem iyi mi oldu kötü mü bilmiyorum doğrusu. sadece tavana bakıp bir sürü şey düşünmek ve değişik müzikler eşliğinde ağlamak istiyorum. artık geceleri seçtiğim filmin türü dram olunca umursamayıp yine de izlemeyi bırakmalıyım galiba... son birkaç gündür hep berbat, saçma sapan dramlara (i killed my mother diğerleriyle kıyaslanamaz bile, o filmlerin her şeyi berbattı) çatıyorum ve kabus görüp duruyorum... bu arada, bir iki mektup sahnesini ss aldım. çok güzellerdi. o öğretmeni bulursam bırakmayacağım. izlediğim en ama en iyi yan karakter diyebilirim. evet. bundan sonra favori yan karakterim (gerçi hiç olmamıştı) julie.

   • Ziyaretçi

    anonim

    1 yıl önce
    0
    cevapla

    kim olduğunu bilmiyorum ama umarım şuan iyisindir.film hakkında yorumunu çok beğendim.ben de en çok annesinin yanına gittiği sahneyi beğenmiştim.sanki boğuluyormuş da duyulmak istiyormuş gibi gitti annesinin yanına.film bir kenara herhangi birini suçlamaktan çok aile kurumunun ne kadar zehirli olduğunu hatırlattı bana.hubertin annesinin annesi de depresyon yüzünden hayatının çoğunu hastanede geçirmiş.dolayısıyla bu sevgisizlik çocuğa da yansımış belli ki.sevgisiz ve mutsuzluk böyle bir şey işte.sen veremedikçe nesilden nesile aktarıp zehirliyor herkesi.umarım bir gün sende kendini gerçekten mutlu edecek şeyler bulur ve kendi çocuğuna verirsin bu sevgini. sağlıcakla

   • Ziyaretçi

    Karou

    1 yıl önce
    0
    cevapla

    Xavier Dolan filmlerini seviyorum. Bir sanat şöleni gibi veyahut bir tablonun önüne geçip fırça darbelerinin ardındaki hikayeyi anlamlandırmaya çalışmak gibi. Cidden değişik duygular hissediyorum ve nasıl tanımlanır bilmiyorum da. Şarkılarıyla ve kimi zaman yavaşlatılan kimi zaman hızlandırılan sahneleriyle favori yönetmenlerim arasında. Sıradan hayatları izlemeyi sevmemden dolayı sıkıcı gelmiyor bana.

    • judath

     judath

     3 hafta önce
     0
     cevapla

     İzlediğim en iğrenç filmlerden. Eskiden işkence yöntemi olarak kullanılan bir şeyler izletme yöntemine uyarlanabilir bu film zira 1.5 saat boyunca işkence çektim. Klişe ve iki geri zekalının tartışmalarıyla geçen bomboş ve verimsiz bir 1.5 saat. Gel gelelim ki 20 yaşındayken yazıp yönetmiş bu filmi ondan dolayı çok da garipsemedim. Sanat değeri de diğer yorumlarda yazılanın aksine o kadar fazla değil, sadece bir iki sahne hoşuma gitti, onun harici bomboş.