Eklenme Tarihi
Güncelleme Tarihi
IMDB Puanı 8.1
IMDB Oy Sayısı 803.421
Süre
Yapım Yılı 2014
Tür Macera Komedi Dram
Yönetmen Wes Anderson
Oyuncular Ralph Fiennes F. Murray Abraham Mathieu Amalric Adrien Brody

Film Hakkında Yorum Yapmak İster Misin?

 • Abdullah1299

  Abdullah1299

  1 yıl önce
  0
  cevapla

  Çok eğlenceli ve güzel vakit geçirten bir film

  • Jodas

   Jodas

   2 yıl önce
   0
   cevapla

   Gorsel,masalsi ama tatmin edici degil

   • simyager

    simyager

    3 yıl önce
    0
    cevapla

    Filmin ilk başlama sahneleri ve afişi ön yargılı olmama sebep oldu ama kısa bir süre sonra bütün bulutlar dağıldı. Hikaye ve oyunculuklar gayet güzel ve izlenmeye değer demiyorum izlenmesi gereken bir film

    • hulusi

     hulusi

     4 yıl önce
     0
     cevapla

     Film 16:9 ve Open 720'nin berbat bir altyazısı var. Formatın altında ve üstünde kalan siyah şeritlerin bir altında bir üstünde çıkıyor alt yazılar. Dalga geçer gibi... Diğer kaynakların biri üyelik istiyor diğeri de 1080'lik dön baba dönelim... Yani izlenmiyor!

     • seymour

      seymour

      5 yıl önce
      0
      cevapla

      Wes Anderson külliyatını tamamlamış biri olarak şunu söyleyebilirim ki duygusal bağın en inceldiği film bu oldu benim için. Wes'in "Nasıl desem?" den ileri götüremediğim bir hüznü vardır, bunu sık başvurduğu oyuncularla yinelese bile bu sahneler hiç bir zaman filmlerinin en vurucu sahneleri olmamıştır genel kitleye göre. Bana göreyse durum bambaşka Wesi sevmemin nedenidir o sahneler. Somut bir örnek vermek gerekirse "Bottle Rocket" filminin son sahnelerinde Owen Wilson'un bir bakışı vardır hisseden hissetmiştir, işte o sahnedeki gibi düşünün bu hüznü. Yorumun başında dediğim gibi bu hissin neredeyse olmadığı izlediğim tek W.A filmi bu. İroniktir ki bu filmin tek eksiğide budur. Sadece TGBH adına düşünürseniz boş ama W.S külliyatını anlamlandırmak için dolu bir yorumla iyi seyirler diliyorum. Ayrıca değinmeden geçmiyeyim WS'nin adını ilk kez bu kadar duyurmasına karşın benim için bok püsüre yakınlık eden film olmuştur, diğer filmlerinin yanında. Tilkili olan hariç :))

      • EraMorgoth

       EraMorgoth

       5 yıl önce
       0
       cevapla

       Bir zaman Simon isimli bir genç çocukluk arkadaşları ile oturmuş. Kendi aralarında senaryolar yazmaya başlamışlar. Ardından bunları Görsel Komedinin kusursuz başlatanı ve üstadı Edgar Wright’a vermişler. Ortaya Shaun of the Dead, Hot Fuzz gibi filmler çıkmış. Görsel Komedinin tek örneği Edgar Wright ve Simon Pegg gibi isimler iken bir gün Wes Anderson Büyük Budapeşte Oteli ile çıkageldi. Bu adamın bu filmi gerçekten gayet güzel. Bir Vine videosu kadar kalitesiz birbirinin gölgesi gibi devam eden komedi filmleri varken, Edgar Wright’dan gördüklerini pekiştirip görsel komediye apayrı bir boyut getiriyor Wes Anderson. Ki filmin oyuncuları dahi farklı farklı üstad.